Lokma Yapılış Tarifi | Lokma Tarifi | Lokma Yapılışı 

Lokma Yapılış Tarifi


2020-10-10 / Kanber Gökçe

Paylaş Paylaş Paylaş

Lokma Yapılış Tarifi

Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan nefis lokmaları pek çok organizasyon için yapıyoruz. İstanbul lokmacı olarak tüm organizasyonlarınızda itina ile lokma yapmaya hazırız. Peki, lokmaları nasıl yapıyoruz?

İstanbul Lokmacı’da Profesyonel Hizmet

Lokma, oldukça uzun bir geçmişe sahiptir. Hal böyle olunca piyasada lokma yapan lokmacılar bulunmaktadır. Ancak İstanbul Lokma olarak diğer lokmacılardan farklı bir hizmet anlayışına sahibiz. İlk etapta çalışmalarımızı tamamen lokma üzerine gerçekleştirdiğimizi belirtmek isteriz. Pek çok firma tatlı imal ve satışını gerçekleştiriyor. Lokma da yine bu tatlılar arasında. Ancak biz sadece lokma üzerine yoğunlaşmış durumdayız ve tüm enerjimizi buraya harcıyoruz. Alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz özel günlerde tamamen müşteri memnuniyeti odaklı profesyonel bir hizmet veriyor.

Lokmaları Nasıl Yapıyoruz?

Lokmanın birden fazla yapılış tarifi bulunmaktadır. Bizim lokmalarımızın benzersiz olmasını sağlayan ise ustalarımızın kendine has tarifleridir. İstanbul Lokma profesyonel bir anlayış ile lokma yaparken bir kez tadanların bir kez daha yemek isteyeceği türden bir lezzet oluşturmaktadır.

Lokmalarımızı hazırlarken bir kabın içerisine unumuzu döküyoruz. Döktüğümüz unun ortasını havuz şeklinde açtıktan sonra açılan boşluğa maya, toz şeker ve su ekliyoruz. Daha sonra güzelce karıştırmaya başlıyoruz. Hamur iyice yoğurulana kadar karıştırıldıktan sonra yaklaşık 1 saat kadar dinlenmeye bırakıyoruz. Elbette bu süreçte boş durmuyoruz.

Hamurumuzu mayalanmaya bıraktıktan sonra şerbeti hazırlamaya başlıyoruz. Bu işlemin ardından şerbeti de soğumaya bırakıyoruz. Şerbetin iyice soğumasını, hamurun ise güzelce dinlenmesini istiyoruz. Daha sonra hamuru sıkma torbasına alıyoruz ve diğer işlemlere geçiyoruz.

İşleme devam edebilmemiz için kızgın bir yağa ihtiyacımız bulunmaktadır. Çünkü sıkma torbasına aldığımız hamuru makas yardımı ile keserek kızgın yağa bırakacağız ve kızarmaya bırakacağız. Son olarak, yağda kızarmış olan lokmaları alıyor ve önceden hazırlamış ve soğutmuş olduğumuz şerbete bırakıyoruz. Şerbette yaklaşık olarak 10 dakika kadar bekleyen lokmalarımız servise hazır hale geliyor.

Görüldüğü gibi İstanbul Lokma’da her şey profesyonel bir şekilde gerçekleştiriliyor. Üstelik tüm bunları gerçekleştiriyorken tüm hijyen kurallarına dikkat ediyoruz. Bizimle iletişime geçmeniz durumunda istediğiniz zaman, istediğiniz yerde ve istediğiniz kadar lokma hazırlanmış ve hizmetinize sunulmuş olacak. Lokma yapılış tarifi görüldüğü üzere oldukça kolay ancak İstanbul Lokma, bir lokmadan çok daha fazlasını vaat ediyor. Daha önce yemiş olduğunuz lokmaları unutun. Zaten lokmamızı tatmış olduğunuz ilk an itibari ile bildiğiniz lokma tadını unutmuş olacaksınız.

Tüm bunlara ek olarak sınırsız bir hizmet anlayışı ve %100 müşteri memnuniyeti ile hijyenik koşullara uygun olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sağladığımız hizmet sayesinde misafirlerinize asla mahcup olmayacaksınız. Kaliteli bir lokma ikram etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Üstelik İstanbul Lokma asla bütçenizi sarsmaz. Alacağınız bu kaliteli hizmetin fiyatı ise piyasadaki lokma fiyatları ile aynı. Kendine has lokma tarifi ile bu mükemmel lezzet İstanbul Lokma’da sizi bekliyor.


© 2010-2021 İSTANBUL LOKMA. All Rights Reserved.
Telefonla İletişim