Lokma Tatlısı | Lokma Tatlısı Fiyatları | Hayır Lokması 

Lokma Tatlısı


Lokma Tatlısı

Büyük, küçük demeden her kesimden insan tatlılarla barışık yaşamaktadır. Tatlı sevmeyen insanlara rastlamanız, çok nadir bir durumdur. Her tatlı sevilmese de, her insanın vazgeçemeyeceği, yemeden duramam, diyeceği bir tatlısı mutlaka vardır. Bu sözü söyleyen kişilerden bazıları, lokma tatlısı için aynı duyguları taşır. Haftada bir mutlaka yemek istedikleri tatlılardan birisi haline gelen lokma, tatlıcılarda ve pastanelerde günlük yapılarak, taze ve sıcak olarak kişilerin hizmetine sunulmaktadır.

Hayır İçin Lokma Tatlısı Yapan Firmalar

Bu tatlının yapımının kolay olması nedeniyle, birçok evde kadınlar kendileri de diledikleri zaman yapabilmektedirler. Günlerinde, özel misafirleri geleceğinde pratik olarak hazırlayarak, güzel bir ikramlık şeklinde sunabilirler. Osmanlı dönemlerinden beri varlığını sürdüren lokma tatlısı, padişahların, sultanların da vazgeçilmez tatlılarından birisi olmuştur. Bu nedenle tatlıların içinde en çok tercih edilen tatlıdır, demek yanlış olmaz. Tat olarak çok lezzetlidir.

Dilediğiniz An, Dilediğiniz Yerde Hayır Lokması Bulabilirsiniz

Lokma tatlısı, özel günlerde, mevlitlerde, ölünün arkasından dağıtımı yapılan tatlılardan birisidir. Tanıdık, tanımadık herkesin yemesi için lokma dökme işini yapan usta kimselere, dökümü yaptırılır. Özel olarak yapılmış makinelerde, sağlık şartları gözetilerek yapılan tatlı, herkes tarafından ilgiyle yenilmektedir. Sadece özel günlerde, mevlitlerde değil; sokaklarda bu işi seyyar olarak satan kimselerin de olduğu görülmektedir. Tatlı arabalarında taşıdıkları lokmaları, küçük kaselere koyup, şurubunu da ekleyerek satan seyyar satıcılar, her an, her yerde karşımıza çıkabilir. Her yerde, istediğiniz zaman bulabileceğiniz tatlıyı, nasıl yapıldığı bilinmeyen seyyar satıcılardan değil; tatlı firmalarından, pastanelerden, unlu mamuller yapan firmalardan almalısınız.

Kolayca, her firmada bulabileceğiniz tatlıyı, sağlığınızı düşünerek de tüketmelisiniz. Özellikle şeker hastalığı ve kolesterol hastalığı olanların, dikkatli yemesi gerekmektedir. Fazlasının sağlıkları için hiç de iyi olmadığını unutmamalıdırlar. Dozunda yiyip, vücut sağlıklarını dengesizliklerden korumalıdırlar.


© 2010-2021 İSTANBUL LOKMA. All Rights Reserved.
Telefonla İletişim