Cemiyetlere Lokma, Lokma Tatlısı, Toplu Lokma Tatlısı 

Cemiyetlere Lokma


Lokma Döktürme Fiyatları

Lokma döktürme fiyatları F?YAT ??N ARAYIN...'den başlıyor. Ülkemizde en çok sevilen tatlılardan biri olan lokma tatlısı, günümüzde birçok önemli etkinliklerde ve toplantılarda, dini günlerde, adaklarda ve düğünlerde dağıtılan bir tatlıdır. Yapılışı kolay, lezzetini tutturmak zordur. Halka, derneklere, cemiyetlere lokma dağıtılabilir. Lokma döktürme de denen lokma dağıtım işlemi, toplumumuzda birlik ve beraberliği sağlayan, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu geliştiren, ihtiyacı olan herkesin alabileceği, sevabına yapılan bir işlemdir. Lokma dökme, en çok İzmir ve çevresinde, İstanbul’da yapılır. Hatta İzmir’de büyüyüp aslında her yerde İzmir’deki gibi lokma dağıtıldığını sanan ve şehir dışına çıkınca bu eylemin en çok İzmir’de yapıldığını anlayan çocuklara rastlamak mümkündür.

Lokma Hayrı Döktürme Fiyatları

Lokma hayrı döktürme fiyatları F?YAT ??N ARAYIN...'den başlayan fiyatlarla İstanbul genelinde sizlere hizmet sunmaktayız. Maya, tuz, şeker ve un karışımının yağda kızartıldıktan sonra şerbetlenmesi olayı sonucunda lokma tatlısı oluşur fakat yapılışta dikkat edilmesi gereken zaman-sıcaklık-miktar ilişkisinden yola çıkarak yapılışının kolay lezzeti bulmanın zor bir tatlı olduğunu anlamak gerekir. Komşu medeniyetlerimizde lokmanın şekil değiştirmiş haline rastlayabiliyoruz. Hatta Amerika’da üzerine süs dökülen donutlar vardır ve lokmadan tek farkı üzerindeki süslerdir.

Lokma Tatlısı Yapan Firmalar

Yunanistan’da ve diğer ülkelerde de lokmanın çeşitlerine rastlayabiliriz fakat diğer ülkelerde, özellikle Amerika’da hayır işlerinde lokmanın kullanılmadığını biliyoruz. Lokmayı bizim için bu kadar önemli yapan ayrıntı, lokmaya yüklenen anlamlardır. Bu anlamlar yüzyıllar öncesinden kültürümüze yerleşmiş ve günümüze kadar gelmiştir. Lokma paylaşılınca, dağıtılınca, farklı insanları tanıdıkça ve normalde lokma parası olmayan kişilere ikram ettikçe güzeldir. Kültürümüzde bu anlama sahip başka bir tatlı yoktur ve bu yüzden hayır işlerinde, halka lokma dağıtılır. Lokma dağıtma eyleminde hiçbir şart yoktur. İlla hayır olması gerekmez. Sadece ikram niyetiyle de derneklere, cemiyetlere lokma dağıtılabilir. Böylece kültürümüzde önemli bir tatlı olan lokmanın anlamı diğer nesillere bu şekilde ulaşabilir. Lokma tatlısı yapan firmalar arasında İstanbul lokmacısı olarak hizmet veriyoruz.


© 2010-2021 İSTANBUL LOKMA. All Rights Reserved.
Telefonla İletişim